خانه پاورپوینت پاورپوینت بتن الیافی
استفاده از تکنولوژی های نوین در بتن همواره مورد توجه مهندسان عمران بوده و در سال های اخیر توانسته اند به موارد خوبی در این زمینه دست پیدا کنند. از جمله این موارد می توان به ساخت بتن الیافی با استفاده از الیاف طبیعی و مصنوعی اشاره کرد که در قسمت های مختلف سازه ها به کار می رود و باعث افزایش مقاومت کششی، خمشی و فشاری می شود و همچنین با کم کردن وزن بتن می توان یک گزینه خوب برای مهندسین ساختمان باشد. استفاده از این نوع بتن نیازمند ملاحظات اقتصادی و شرایط پروژه می باشد و کارفرما با توجه به این مساله می تواند از آن استفاده کند. اجرای این نوع بتن نیازمند تمهیدات ویژه ای است که ما در این مقاله سعی کرده ایم برای شما بیان کنیم.

پاورپوینت بتن الیافی

در ساخت این نوع بتن از کامپوزیت‌ها به عنوان یک فناوری نوین در صنعت ساخت و ساز استفاده می‌شود. از جمله مواد جدیدی که جایگاه ویژه‌ای در ساخت وساز به خود اختصاص داده، افزودنی‌های بتن و الیاف تقویت کننده می‌باشد…

این مواد باعث بهبود خواص مطلوب بتن، همچون مقاومت آن می‌گردد و در بعضی موارد با کاهش وزن بتن، مصالح بسیار سبکی را فرا راه مهندسین بنا قرار می‌دهد. از سال ۱۹۶۰ میلادی به بعد نوع جدیدی از این بتن وارد عرصه صنعتی شد. در این راه این نوع بتن جدا از هم با توزیع تصادفی به عنوان فاز جدیدی علاوه بر فازهای بتن معمولی به کار گرفته شده است. مقاومت کششی و برشی بتن الیافی نسبت به بتن معمولی بیشتر می‌باشد. ضخامت نهایی بتن الیاقی علاوه بر کفایت در برابر بارهای استاتیکی و دینامیکی ضریب اطمینان بسیار بالایی در اجرا ایجاد می‌کند. در سازه‌های زیرزمینی که در معرض آب و رطوبت و خوردگی بیشتر قرار دارند اهمیت بالاتری دارد. علاوه بر این موارد بتن‌های الیافی در برابر بارهای دینامیکی مانند زلزله، و ضربه به دلیل خصوصیات جذب انرژی مناسب، عملکرد بسیار مناسب تری از خودشان نشان می‌دهند. بکارگیری بتن غیر مسلح به علت تردی آن بغیر از سازه‌های وزنی عملاً کاربرد چندانی ندارد. این عیب عمده بتن در عمل با مسلح کردن آن بوسیله میلگردهای فولادی یا آرماتور برطرف می‌گردد. اما از آنجا که آرماتور منحصراً بخش کوچکی از مقطع را تشکیل می‌دهد تصور اینکه مقطع بتن یک مقطع ایزو تروپ و هموژن است چندان صحیح نخواهد بود. به منظور ایجاد شرایط ایزوتروپی و نیز کاهش ضعف شکنندگی و تردی جسم بتن تا حد ممکن در چند دهه اخیر از رشته‌های نازک و نسبتاً دراز که در تمام حجم بتن بطور همگن و درهم پراکنده می‌گردد استفاده می‌شود. کاربرد اینگونه رشته‌ها یا الیاف در بتن و بطور کلی در ملات‌های سیمانی که مورد استفاده است، می‌تواند الیاف شیشه‌ای، پلی اتیلنی، فولادی، آزبست یا نایلونی باشد.

این پاورپوینت دارای ۶۱ اسلایدو شامل فهرست زیر می باشد :

– مقدمه – الیاف آرامید
– تعریف و ویژگی های آن – الیاف کربن
– مزایای بتن الیافی – مقاومت استاتیکی
– انواع الیاف – مقاومت پیچشی
– الیاف فولادی – مقاومت خمشی
– ابعاد الیاف فولادی – مقاومت برشی
– الیاف شیشه ای – مقاومت ترک خوردگی
– مزیت الیاف شیشه ای – طاقت بتن الیافی
– کاربرد الیاف شیشه ای – توجیه اقتصادی
– الیاف فورتا – بتن پرتابی
– ویژگی های الیاف فورتا – مصارف بتن الیافی
– روش مصرف الیاف فورتا – روش اختلاط الیاف به بتن
– الیاف پرو پیلن – منابع
– مزایای الیاف پروپیلن

برای دانلود پاورپوینت بتن الیافی روی لینک زیر کلیک کنید :
قیمت : 2500 تومان

 

درباره‌ی tavangar

همچنین ببینید

پاورپوینت سقف کوبیاکس

سقف های بتن مسلح به دلیل نیاز به کنترل تغییرشکل ها و ترک ها، بسیار …

2 نظر

  1. آقا من دوبار پرداختی داشتم فایلی دانلود نشد سایتتون کلاه برداریه؟؟

دیدگاهتان را بنویسید